Sıkça Sorulan Sorular

Topçular Endüstriyel Üretim ve Yatırım A.Ş. esas itibariyle bayilik sistemiyle çalışmakta, satışlarını bayileri üzerinden gerçekleştirmektedir. Sizlere en yakın Craft bayimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Portföyümüzdeki ürünlerin birçoğuna kurulum ve eğitim hizmeti verilmekte, küçük ve teknik bir montaj gerektirmeyen ürünlere ise kurulum ve eğitim hizmeti verilmemektedir. Kurulum hizmeti verilen ürün gruplarımıza Servis Hizmetlerimiz bölümünden ulaşabilirsiniz. Kurulum talepleriniz için Servis Talep Formu ile veya servis@craftmakina.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Servis Hizmetlerimiz

Servis Talep Formu

Profesyonel kullanımlar için garanti süremiz 1 yıl, amatör kullanımlar için garanti süremiz 2 yıldır Satın almış olduğunuz ürününüzün faturası garanti belgesi yerine geçer. Garanti kapsamındaki hizmetlerimizden faydalanmak için mutlaka fatura talep edilir ve fatura tarihiniz ile birlikte garanti süresiniz başlamış olur. Fatura dışında garantiyi başlatmak için özel bir işlem veya belge gerekmez.

Craft, Topçular Endüstriyel Üretim ve Yatırım A.Ş. ‘nin tescilli markası olup, Türkiye patentli bir markadır. Ürün gruplarımız içerisinde kendi tesislerimizde ürettiğimiz yerli ürünlerimiz ve Tayvan, Çek Cumhuriyeti, Çin olmak üzere farklı ülkelerden ithal ettiğimiz ürünlerimiz vardır. İlgilendiğiniz ürünün menşeini öğrenmek için craft@topcular.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

  • Ürününüzü kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanmalı, bakım talimatlarına uygun şekilde bakım ve temizliğine özen göstermelisiniz.
  • Profesyonel kullanım grubuna giren ürünler için yetkili servislerimizle bakım sözleşmenizi yapmalı, dönemsel bakımlarını uzman personeller tarafından yapılmasına önem vermelisiniz.
  • Ürün, profesyonel ve operatör niteliği olan kullanıcılar tarafından kullanılmalıdır. Yeterlilik olmadan ürün kullanımlarında, ürün doğru sonuç vermez ve kullanım ömrü kısalır.
  • Üründe kullandığınız kesici takım ve aksesuarlarını yaptığınız işe uygun olması, doğru değerlerde kullanılması önemlidir. Yanlış takım ve yanlış değerler ile doğru sonuç alamazsınız. Kullandığınız kesici takımın kalitesi ve iş yapar niteliğini sürdürmesi, düzgün işler çıkartmanız için önemlidir. Kullandığınız takım ve kesicilerin temizliği ve bakımının da yapılması kullanım ömrünü uzatır.
  • Ürününüzü; aksamlarına zarar verecek kimyasal maddelerden, çevresel etkilerden koruyunuz. Titreşimsiz bir çalışma alanında ürünü kullanmanız, hassasiyet değerlerini arttıracak, makina verimini yükseltecektir.